Barış Yarkadaş: Kılıçdaroğlu İmamoğlu’na ‘Aday değilsen İstanbul’a bir aday hazırlayacağım; İBB seçimlerini al, sonra gel aday ol’ dedi

CHP kulisinde, “İmamoğlu’nun bugün saat 12.00’de Haliç Kongre Merkezi’nde düzenleyeceği basın toplantısında, CHP’deki değişim talebini yineleyerek bir kez daha İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı’na aday olduğunu açıklayacağı” öngörüsü dile getiriliyor. Gazeteci Barış Yarkadaş, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu‘nun, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu‘na Kararını ver, belediye başkanı adayı mısın değil misin? Bu tartışmalar partiyi yoruyor. Aday değilsen İstanbul’a bir aday hazırlayacağım. İstanbul’u bu tartışmalara hazırlatmam.”  ifadelerine yer verdiği bir mesaj ilettiğini iddia etti.

Gürkan Hacır ile Taksim Meydanı programına konuk olan TV100.com yazarı Hacı Yakışıklı, Posta Gazetesi yazarı Murat Çelik, gazeteci Barış Yarkadaş, TV100 Ankara Temsilcisi Deniz Gürel, Cumhuriyet Halk Partisi’ndeki (CHP) değişim tartışmalarını değerlendirdi.

Yarkadaş, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu‘nun İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu‘na mesaj yazdığını iddia etti.

Yarkadaş’ın açıklamaları şöyle;

İddiaya göre; Kılıçdaroğlu, İmamoğlu’na Ahlatlı Beldeki görüşmede “İstanbul’daki 14 ilçemizi 25’e çıkar, belediye meclisini de al, İBB seçimlerini bir daha al, sonra gel aday ol” dedi. Aynı zamanda, partinin sürekli değişim tartışmalarıyla meşgul edilmesinden duyduğu rahatsızlığı İmamoğlu’na bir mesajla ileten Kılıçdaroğlu, “Kararını ver, belediye başkanı adayı mısın değil misin? Bu tartışmalar partiyi yoruyor. Aday değilsen İstanbul’a bir aday hazırlayacağım. İstanbul’u bu tartışmalara hazırlatmam.” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x