Cumhuriyet, Ramazan’ın ilk gününde de kin kustu! Diyanet üzerinden çattılar

   HABER7

İslamofobik haberlerine ara vermeksizin devam eden Cumhuriyet gazetesi, provokatif yayınlarını sürdürüyor. Geçmişte, Peygamber Efendimiz’e hakaret karikatürleri çizen Charlie Hebdo dergisini yayınlayan Cumhuriyet gazetesi, mübarek Ramazan ayında da aynı tavrını devam ettiriyor. CHP’ye yakın Cumhuriyet gazetesi, Ramazan ayının ilk gününde İslam’a ve Müslümanlara yönelik kinini Diyanet İşleri Başkanlığı üzerinden yansıtan haberlere yer verdi. 

AFETZEDELERE İFTARLIK İKRAMINDAN RAHATSIZ OLDULAR

Cumhuriyet gazetesi bugünkü nüshasında Diyanet İşleri Başkanlığı’nın Hatay’da iftar çadırı kurması üzerinden mütedeyyin kesimi hedef aldı. Cumhuriyet gazetesi 1 ve 6’ıncı sayfasından “Şimdiye kadar neredeydiniz”, “Depremi hatırladılar!”, “Diyanet’e 35.9 milyar lira bütçe yetmedi” haberlerini sayfalarına taşıdı.

Diyanet İşleri Başkanlığı’nın depremin ilk gününden itibaren gerçekleştirdiği faaliyetleri görmezden gelen Cumhuriyet gazetesinin haberinde, “6 Şubat depremleri sonrası bölgeye kefen gönderememekle eleştirilen Diyanet, Hatay’a 20 bin kişilik iftar çadırı kurdu. Kuruma, ‘Enkaz bölgesinde insanlar battaniyeyle defnedilirken neredeydiniz?’ tepkisi gösterildi. Ayrıca Diyanet, devletin görevi olan ‘afetzedelere konut yapımı’ ile ilgili yayımladığı mesajda, yurttaşlardan zekât parası istendi.” denildi.

HEP AYNI ALGI

Cumhuriyet’in, Türkiye Diyanet Vakfı başta olmak üzere bütün İslami kuruluşların deprem bölgesinde 7 gün 24 saat esasıyla faaliyet yürütmesine rağmen algı oluşturmaya çalışması manidar karşılandı.

Diyanet’in depremzedelere sıcak yemek ulaştırmak için gayret göstermesinden rahatsız olan CHP’nin medya uzantısı Cumhuriyet, Diyanet’in 35.9 milyar liralık bütçesine 13.1 milyon liralık artış yapıldığını iddia ederek bir karalama haberi daha yaptı. “Diyanet’e 35.9 milyar lira bütçe yetmedi” haberinde, “Bütçe harcamaları alarm veriyor. Bakanlıkların da içerisinde bulunduğu genel bütçeli kamu idarelerine bu yıl için verilen 4.4 trilyon liralık ödeneğin iki ayda 717.9 milyar lirası bitti.” şeklinde manipülatif ifadeler kullanıldı. 

İslam ve Müslüman düşmanı Charlie Hebdo, peygamberimize yönelik hakaret içeren karikatürler çizmiş, Cumhuriyet Gazetesi ise İslam dünyasının büyük tepkisini toplayan bu karikatürleri  iki yazarı köşesinde yayınlayarak büyük bir provokasyona imza atmıştı. Gazetenin yazarları Ceyda Karan ve Hikmet Çetinkaya söz konusu çizimleri köşelerinde yayınladı.   

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir