Halk TV’de “Korkmaz Tavukçu” vakası! Gerçek olmayan istifa mektubunu okudular

6’lı koalisyonun Cumhurbaşkanı adayı ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, geçtiğimiz günlerde Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce’yi ziyaret etti.

Görüşme sonrasında Kılıçdaroğlu’ndan ‘Gel bakalım Muharrem’in adeta rövanşını alan İnce, Kılıçdaroğlu’nun elini sıkarak “Hoş geldiniz, güle güle” diyerek adaylıktan çekilmeyeceğini açıkladı.

İNCE CHP’NİN HEDEFİ OLDU

Yaşanan “Hoş geldiniz, güle güle” vakasının ardından CHP medyası Muharrem İnce’yi hedef aldı.

CHP’nin kanalı Halk TV, Kılıçdaroğlu’nu geri çeviren Muharrem İnce’yi hedef almaya çalışırken rezil oldu.

SAHTE HESAPTAN PAYLAŞILAN MESAJ OKUNDU

Sosyal medyada sahte bir hesaptan paylaşılan “Korkmaz Tavukçu” isimli bir Memleket Partisi PM üyesinin istifa mektubunu gerçek sanarak haberleştiren Halk TV, “Memleket’te Kılıçdaroğlu İstifası” başlığını kullandı.

Halk TV yorumcuları istifa mektubunu yorumlarken, programın sunucusu İpek Özbey gerçek olmayan istifa mektubunu canlı yayında son kelimesine kadar okudu.

GÜLNAZ ŞIRINGA VAKASI HALA AKILLARA GELDİ

Geçtiğimiz yıllarda da Halk TV yayınında Özlem Gürses, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’ye koronavirüs aşısı yapan “Gülnaz Şırınga” isimli bir hemşirenin darp edildiğini gündeme getirmişti. Ancak bu parodi haberin gerçek olmadığını sonradan anlayan Gürses özür dilemek zorunda kalmıştı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir