Sosyal Medyada Seccade Tartışması: Kim, Ne Dedi?

CHP Genel Başkanı ve cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu’nun iftar yemeğinin ardından çektirdiği fotoğrafta seccadenin üzerine ayakkabıyla basması sosyal medyada tartışma yarattı. İktidar mensupları ve destekçileri Kılıçdaroğlu’nu hedef aldı. Kılıçdaroğlu seccadeyi görmediğini ve çok üzgün olduğunu dile getirdi. Kılıçdaroğlu’na çok sayıda destek mesajı geldi.

İşte detaylar… 

CHP Genel Başkanı ve Millet İttifakı’nın cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu’nun, İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu ile birlikte katıldığı bir iftar sonrasında fotoğraf çektirirken seccadeye ayakkabıyla basması sosyal medyada gündem oldu. 

 AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ, sosyal medya hesabından söz konusu fotoğrafı paylaşıp ‘Ayakkabınız ile bastığınız yer, Müslümanların secde ederken kullandığı seccadedir’ dedi.

Bunun ardından Kılıçdaroğlu iktidara yakın isimlerin ve trollerin hedefi oldu?

Bunun üzerine CHP’den gazeteci İsmail Saymaz aracılığıyla bir açıklama yapıldı. Açıklamada şunlar kaydedildi:

‘Fotoğraf çekimi sırasında yaşanan yoğunluk ve fotoğraf çektirmek isteyenlerin telaşı nedeniyle, yerde bulunan seccade fark edilememiştir. Bu tür durumlara yönelik hassasiyeti herkes tarafından bilinen Sayın Genel Başkanımız ve İl Başkanımızın, ortaya çıkan bu talihsiz durum nedeniyle çok üzgün olduğunu belirtmek isteriz’

Kılıçdaroğlu: “Seccadeyi göremediğim için çok üzgünüm”

Kılıçdaroğlu bugün sosyal medya hesabından seccade tartışmasıyla ilgili açıklama yaptı.

‘Üzgünüm, seccadeyi göremediğim için çok üzgünüm’ diyen Kılıçdaroğlu, ‘Dünyada kimseyi incitmek istemem, hele milletimi asla. Buradan istismarcılık yapanları ve kullandıkları propaganda aparatlarını da milletimizin vicdanına bırakıyorum’ ifadelerini kullandı.

İftara katılan eski Adalet Bakanı Müftüoğlu: “Tenkitler sağduyudan uzak”

Dün akşam İstanbul Platformu’nun düzenlediği iftar yemeğine Kılıçdaroğlu ile birlikte katılan eski Adalet Bakanı İsmail Müftüoğlu da sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla tartışmaya açıklık getirdi. 

Fotoğrafın iftar yemeğinin ardından lokanta yöneticinin odasında ve kalabalık bir ortamda çekildiğini belirten Müftüoğlu, ‘Kalabalığın meydana getirdiği dikkatsizlik, söz konusu fotoğraflara da yansıdı. Sayın Kılıçdaroğlu’na yapılan haksız tenkitler sağduyudan uzaktır, haksızlıktır. Siyasetin bu kadar acımasız, anlayışsız, birbirini suçlayıcı bir dille yapılması, artık hepimizi ziyadesiyle yormuştur. Bu gerçeği kamuoyu ile paylaşmak da benim görevimdir’ ifadelerini kullandı.

Sosyal medyada seccade fotoğrafı üzerinden yapılan eleştirilere karşı yoğun tepki var?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir