Şehit Aileleri TBMM Önünde Eylem Yaptı: DEM Parti Kapatılsın!

Türkiye Gaziler ve Şehit Aileleri Vakfı Genel Başkanı Lokman Aylar ile ellerinde dövizler ve Türk bayrağı taşıyan vakıf üyeleri, slogan atarak, TBMM’nin yanındaki Milli Egemenlik Parkı’nda toplandı.

Grup adına açıklama yapan Aylar, “Sınır dışındaki hainleri bitirmeden önce içimizdeki vatansızları bitirin” demek için Meclis’in önünde bir araya geldiklerini belirtti.

“DEM PARTİ’E SELAM VERENLERİ…”

Milletvekillerine seslenen Aylar, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Türkiye Büyük Millet Meclisi içerisinde, terör örgütü propagandası yapanları, şehitlerimize rahmet dileyemeyenleri, Selahattin Demirtaş’a özgürlük diyenleri, HDP ile kol kola gezenleri, DEM Parti’ye selam çakanları, bu milletin meclisinden defedin.

Buradan CHP’ye sesleniyorum. Bu ülkede selam gönderilecek insan mı kalmadı da Selahattin Demirtaş’a selam gönderiyorsunuz. Bu ülkede gidip ziyaret edilecek insan kalmadı mı da APO’ya özgürlük diyen hainleri ziyaret ediyorsunuz?”

“HDP-DEM KAPATILMALIDIR”

Aylar, terör unsurlarıyla her alanda mücadele edilmesi gerektiğini vurgulayarak, şunları kaydetti:

“Gazi Meclisimizde PKK’nın sözcüsü gibi hareket eden vekiller varken, terörist avlamak için uzaklara gitmenin bir anlamı yoktur. HDP-DEM Parti’li vekillerin milletvekilliklerini düşürün, yargılayın ve asın. Anayasamızda yapılacak değişikliklerle terörle bağlantılı olanların siyasi parti kurmaları engellenmelidir. HDP-DEM demek, PKK demektir. HDP-DEM demek, ihanet demektir. HDP-DEM demek, bebek katili demektir. Kati suretle HDP-DEM kapatılmalıdır.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x