Instagram, Hikayelerinizi Şablona Dönüştürebileceğiniz Yeni Bir Özelliği Kullanıma Sundu

Instagram, paylaştığınız bir hikayeyi başkalarının ekleyebileceği özelleştirilebilir bir şablona dönüştürmenize olanak tanıyan yeni özelliği kullanıma sundu. Hikaye şablonunuza birbirinden farklı GIF, fotoğraf ve metin gibi çeşitli öğeler ekleyebilirsiniz. Instagram bu yeni özelliğine “Sen de Ekle” adını veriyor.

Instagram hesabınızda bir hikaye şablonu yayınlamak için hikaye oluştururken çıkartmaların bulunduğu sekmeyi açın. Daha sonrasında hikayenize başkalarının da katkıda bulunabilmesi için Sen de Ekle seçeneğini seçin. Daha sonrasında istediğiniz farklı içerikleri seçip hikayenize ekleyebilirsiniz.

Sizin eklediğiniz içerikleri başkaları düzenleyemez ancak farklı kullanıcılar da sizin oluşturduğunuz şablona içerik ekleyebilirler.

Hikayenizi izleyen diğer kullanıcılar “Kendi Hikayeni Ekle” seçeneğini seçerek farklı çıkartmalar ekleyebilirler. Tıpkı normal Instagram Hikayelerinde olduğu gibi yeni özelliği de herkesle veya sadece yakın arkadaşlarınızla paylaşabiliyorsunuz.

Reels için şablon oluşturma özelliği Instagram’da zaten mevcut. Bu özellik geçen yıl kullanıma sunuldu ve başkalarının özelliklerini kullanmanıza olanak tanıyor.

Instagram’da yakın zamanda yeni yapay zeka düzenleme aracı kullanıma sunulmuştu. Bununla beraber Reels videolarını indirme ve arkadaşlarınızla paylaşma özelliği de geçtiğimiz haftalarda kullanıma sunuldu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x